Як медзакладам налагодити партнерство в громаді?
Як медзакладам налагодити партнерство в громаді?
30 управлінців, серед яких медичні та генеральні директори, заступники та головні медичні сестри й брати первинної та вторинної ланки, зустрілися у Львові на тренінгу, щоб розвинути навички побудови партнерства між менеджерами та стейкхолдерами громад у проєкті «Здоровʼя без відстані: мобільна медицина для громад».
Медичні установи Окнянщини представляли: головний лікар КНП "Окнянський Центр ПМСД" Ольга Тимко, завідуюча поліклінічним відділенням лікувально діагностичного підрозділу Подільської міської лікарні Лідія Лучко та головна медична сестра КНП "Окнянський Центр ПМСД" Ірина Бурдейна.
Протягом двох днів учасники тренінгу вдосконалювали навички взаємодії та співпраці, аби зміцнити звʼязки в громадах, ефективніше співпрацювати один з одним, щоб покращувати якість медичних послуг для пацієнтів, зокрема через впровадження мобільних медичних пунктів.
Тренерами були співзасновник UHC Mathiy Khrenov і старша експертка зі стратегічного планування, консультантка з організаційного розвитку та фасилітаторка, Tetiana Nemyrovych.
На тренінгу учасники вчилися та практикувалися:
cтворювати коаліції;
розробляти карти стейкхолдерів;
знаходити потреби, як пацієнтів, так і зацікавлених сторін;
проводити переговори.
-Взаємодія між учасниками є ключовим фактором успішної реалізації проєкту. Від того, як ми будемо співпрацювати, залежатиме фінальний результат. Тому ми приділили значну увагу навчанню ефективній комунікації, аби кожен чітко розумів свою роль та взаємодіяв із колегами без труднощів, — зазначає тренер проєкту Матвій Хренов.
-Для мене корисними стали інструменти взаємодії між зацікавленими сторонами, які допоможуть розв'язувати проблеми та досягати цілей. Отримані знання систематизували моє розуміння, що дозволить ефективніше вирішувати кризові питання, — коментує Ольга Тимко.
-Такі тренінги, безперечно, – це значний крок вперед при прийнятті управлінських рішень, - переконана Лідія Лучко. -Було цікаво, було корисно. Дякую організаторам за інформаційну наповнюваність тренінгу і професійність лекторів, за душевність і особливий вайб розуміння та співучасті з шановними колегами, а ще за чудово проведений час, - зазначає Лідія Яківна.
Участь у даному проєкті сприяє не лише покращенню клінічних навичок лікарів, медсестер / медбратів, розширенню управлінських компетенцій у проєктному та стратегічному менеджменті, але й особистісному розвитку учасників і розбудові взаємодії в громадах.
Проєкт «Впровадження мобільних медичних послуг та посилення цілеспрямованості громад в умовах військової агресії російської федерації» реалізується Пацієнти України спільно з Українським центром охорони здоров'я (UHC), фінансується урядом Німеччини та Європейським Союзом і здійснюється GIZ Ukraine: Resilient Society в рамках «Спеціальної програми підтримки України /EU4ResilientRegions».
P.S Стейкхолдер (англ. stakeholder) - це зацікавлена в проєкті особа чи сторона, що має якийсь до нього стосунок. Власне, будь-який стосунок.