Сьогодні, напередодні дня української писемності та мови, до написання Радіодиктанту національної єдності долучились і працівники Окнянської селищної ради
Сьогодні, напередодні дня української писемності та мови, безліч українців по всій країні об’єднала одна подія – написання Радіодиктанту національної єдності. Хтось, можливо, писав його вже двадцять п’ятий раз, а хтось – вперше.
До написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності долучились і працівники Окнянської селищної ради, тим самим прийнявши участь у найбільшому україномовному флешмобі.
Вже не один рік написання радіодиктанту викликає величезний громадський інтерес, адже саме завдяки йому кожен з нас може відчути себе складовою єдиної потужної української спільноти.
Упевнено можна сказати, що така загальнонаціональна акція є не лише чудовою можливістю перевірити свою грамотність, а й відчути себе єдиною потужною спільнотою через належність до нашого головного духовного скарбу – рідної мови. Мова – це серце нації і душа народу.
І лише ми можемо допомогти їй залишатися живою, розвиватися та збагачуватись.
ДОВІДКОВО: Цікаві факти про українську мову взяті з інтернету.
У сучасній українській мові налічується понад 256 тисяч слів.
Українська мова має найбільше спільної лексики з білоруською. Далі йдуть чеська, словацька та польська мови. Московинська (російська) мова за схожістю до української посідає аж 13 місце.
Найбільше перекладів серед українських творів має «Кобзар» Тараса Шевченка; його переклали 147 мовами світу.
На відміну від решти східнослов’янських мов, іменник в українській має 7 відмінків. Нас вирізняє кличний відмінок, який існує також в грецькій, латині та санскритській граматиках.
Українську мову офіційно визнали літературною після видання «Енеїди» Івана Котляревського. Відтак, Котляревського вважають основоположником нової української мови.
В українській мові найбільша кількість слів починається на літеру «П». Найменш уживаною є літера «Ф» “(не враховуючи букву «И» та м’який знак).
Українська мова багата на синоніми. У слова “горизонт” 12 синонімів, а у слова “бити” – цілих 45.
В українській мові майже будь-який іменник має зменшувально-пестливу форму (наприклад, «вороги» – «вороженьки»).
У сучасній нормі правопису в українській мові дозволено вживати фемінітиви до професій і родів занять.
Перший український буквар вийшов у Львові в 1574 році. До наших часів зберігся лише один взірець з цієї партії. Зараз він зберігається в бібліотеці Гарварду.
За різними даними, українська мова посідає 25 місце за кількістю носіїв серед найпоширеніших мов у світі. Для 36 – 38 мільйонів осіб українська мова є рідною, а загалом у світі близько 41 – 45 мільйонів осіб володіють українською мовою.