Участь у вебінарі працівників комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Окнянської селищної ради
08 травня 2024 року, фахівці комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Окнянської селищної ради, взяли участь в онлайн навчанні на тему: «Порядок проведення відновлювальних (постізоляційних, реінтеграційних) заходів, заходів з адаптації, підтримки (супроводу) осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення».
15 березня 2024 року Уряд ухвалив постанову «Про затвердження Порядку
проведення відновлювальних (постізоляційних, реінтеграційних) заходів, заходів з адаптації, підтримки (супроводу) осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення».
Даною постановою визначено, що реінтеграційні заходи та постізоляційний супровід щодо звільнених з полону оборонців України в обовʼязковому порядку здійснюються Міноборони, МВС, СБУ (за згодою), Управлінням державної охорони (за згодою) та Службою зовнішньої розвідки (за згодою). Щодо звільнених цивільних осіб за їхньою згодою – МОЗ, Мінсоцполітики, МВС, СБУ (за згодою).
Також постановою передбачено:
• удосконалення та впорядкування механізму першочергових заходів із
забезпечення соціального захисту зазначених осіб;
• визначення переліку заходів з організації надання медичної,
реабілітаційної та психологічної допомоги таким особам;
• затвердження вимог до центрів реінтеграції, які забезпечують надання
медичної, реабілітаційної та психологічної допомоги особам, які були звільнені з полону.
Ухвалення цього рішення сприятиме реалізації державної політики щодо
забезпечення соціального і правового захисту звільнених з полону та їхніх сімей.
Сьогодні ми живемо в країні, яка бореться за своє право на існування, тому ми маємо пам’ятати що полон – це не лише про ізоляцію, часто це про системний фізичний та психологічний тиск на людину. Про зламаний дух, волю, надію, прагнення до опору та завжди важку психологічну травму. Саме тому важливо, аби навіть після звільнення людина яка в ньому перебувала не залишалась сам на сам. Важливо, аби ані держава, ані суспільство не покинуло таких людей на самоті, а навпаки підтримали та допомогли вибратись із психологічної пастки й зробити усе можливе, аби така людина могла знову радіти життю.