Перший Всеукраїнський форум Рад ВПО

Дата: 03.11.2023 16:07

З 1 по 3 листопада працював перший Всеукраїнський форум Рад ВПО

Захід зібрав понад 400 гостей з усіх регіонів України та з-за кордону. Це перша широка платформа для діалогу між представниками ВПО, державою, громадським сектором та міжнародними організаціями.

Форум організований за ініціативи Мінреінтеграції у співпраці з Благодійним фондом «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» за підтримки УВКБ ООН та IREX.

Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук презентувала учасникам інституційну інфраструктуру підтримки ВПО.

Ключовими інституціями наразі є:

1. Координаційний штаб з питань ВПО.

2. Координаційні центри підтримки цивільного населення (при обласних військових адміністраціях).

3. Центри життєстійкості (у громадах).

4. Ради ВПО (при обласних та районних військових адміністраціях, а також при органах місцевого самоврядування).

Ірина Верещук зауважила, що Ради ВПО мають бути «голосом» внутрішніх переселенців. Їхня роль полягає в адвокації прав та інтересів ВПО. Вони мають давати владі зворотний звʼязок щодо того, якими є потреби переселенців у тій чи іншій громаді і якою є результативність роботи з їх підтримки.

Наразі по всій Україні налічується вже 527 Рад ВПО. Вони займаються формулюванням потреб, забезпечують зворотний зв’язок щодо якості послуг та надають пропозиції щодо нормативно-правових актів.

«Ради ВПО є дуже важливим інститутом підтримки переселенців. На членах Рад ВПО велика відповідальність. Бо вони говорять від імені 5 мільйонів наших громадян», – наголосила Віцепремʼєрка.

Від одеського регіону були делеговані представники БФ "Стабілізейшен Суппорт Сервісез", представник департаменту сімейної та соціальної політики Одеської ОВА, представник рад ВПО від Одеської ОВА, представники соціальних відділів та управлінь Окнянської, Кодимської, Ананьївської та Фонтанської місцевих рад. Зокрема участь у Всеукраїнському форумі рад ВПО представників Окнянської селищної ради відбулася за дорученням селищного голови Олега Бєлоуса.

Мета форуму – напрацювати спільні алгоритми підтримки, адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб у приймаючі громади. Покращити взаємодію між владою, громадськими й міжнародними гуманітарними організаціями в адаптації та інтеграції внутрішніх переселенців.