Обережно СКАЗ

Дата: 10.07.2023 13:04

На території Окнянської громади в селі Топали зареєстровано випадки сказу. Захворювання виявлено у бичка.

У звязку з цим, виникла необхідність нагадати заходи профілактики цього захворювання.

Сказ - це вірусне інфекційне захворювання, що передається людині під час укусу або контакту із слиною хворої тварини.

На сказ хворіють всі домашні та дики тварини. Із домашніх тварин найбільш частим джерелом інфекції є коти та собаки, із диких - лисиці.

Лисиці зараз є своєрідним резервуаром хвороби в природі. Скажена лисиця не боїться людей, заходить в населений пункт та нападає на домашніх тварин і людей.

Щоб не захворіти на сказ необхідно берегтися  від укусів хворої тварини. Пояснювати дітям небезпеку контактів з бездомними та дикими тваринами.

Якщо ж все-таки відбувся укус, необхідно рану промити мильною водою, краї рани обробити йодною настоянкою і негайно звернутись до медичного закладу, де буде вирішена необхідність проведення антирабічних щеплень.

Сказ вилікувати неможливо, якщо хвороба почалась. Щеплення – є єдиним засобом попередити цю хворобу, якщо людину покусала хвора на сказ тварина.

В зв’язку з реєстрацією випадку сказу на території громади необхідно всім жителям, які отримали укуси тваринами звернутись до медичного закладу. Собакам та котам провести щеплення. Собак постійно тримати на прив’язі. Це основні заходи у вогнищі сказу.

Віталій  ШЕНКАРЕНКО, завідувач відділом епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб Подільського РВП ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ».