До відома керівників підприємств, установ, організацій, підприємців і громадян

Дата: 24.05.2023 13:40

Внаслідок зупинки в плановий ремонт 16.05.2023 чергового енергоблоку на Рівненський атомній електростанції (енергоблок № 3 Рівненської АЕС) в об'єднаній енергосистемі України прогнозується дефіцит потужності, в першу чергу, під час проходження вечірнього максимуму споживання, протягом всього весняно-літнього періоду.

-В енергосистемі України значно знизився доступний обсяг потужності та резервів через зупинені на ремонт енергоблоки електростанцій. Також триває сезонна ремонтна кампанія на атомних електростанціях. Зупинені енергоблоки не виробляють електроенергію, тому енергосистемі потрібно активувати всі доступні резерви для забезпечення споживачів електрикою, - кажуть в "Укренерго".

Допомогти енергосистемі стабільно працювати може кожен з нас, зменшивши споживання у вечірні години – з 19.00 до 22.00.

Вимкнувши декілька електроприладів або використовуючи їх вдень або вночі, ви допомагаєте зменшити навантаження на енергосистему та полегшити її балансування.

Також рекомендовано запровадити максимальну економію електроенергії для освітлення конструкцій елементів зовнішньої реклами, вивісок та вітрин. Обмежити освітлення вулично-дорожньої мережі, житлових кварталів та об’єктів соціальної сфери.

Будьмо відповідальними.

Економимо електроенергію, економимо кошти.

Зниження споживання електрики захищає енергосистему від перевантаження та дає можливість енергетикам прискорити відновлення об'єктів, пошкоджених російськими ракетами та дронами.