Окнянська громада
Одеська область, Подільський район

Держпраці інформує

Дата: 19.05.2023 13:26
Кількість переглядів: 82

 

Фото без опису

Питання працевлаштування вагітних жінок є дуже актуальною темою. Вагітність є особливим періодом у житті жінки, коли вона потребує особливого захисту та підтримки, включаючи захист її прав на робочому місці.

В рамках рубрики ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ ми розглянемо наступне питання:

 

Роботодавець на співбесіді дізнався що претендентка на шостому місяці вагітності та відмовив у працевлаштуванні. Чи є правомірним така відмова?

 

Нормами чинного законодавства про працю визначені основні права та гарантії, надані жінкам при прийнятті на роботу, зокрема частиною 1 статті 184 Кодексу законів про працю України визначено, що забороняється відмовляти жінкам у прийнятті на роботу і знижувати їм заробітну плату з мотивів, пов’язаних з вагітністю або наявністю дітей віком до трьох років, а одиноким матерям – за наявністю дитини віком до чотирнадцяти років або дитини з інвалідністю.

 

Слід зазначити, що при відмові у прийнятті на роботу зазначеним категоріям жінок роботодавець зобовязаний повідомляти їм причини відмови у письмовій формі. Відмову у прийнятті на роботу може бути оскаржено у судовому порядку.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних