Доброго ранку, шановні жителі і гості Окнянської громади

Дата: 18.05.2023 10:20

18 травня 2023 року - четвер. 449-й день війни в Україні.

Ніч була тривожною.

На ранок в громаді спокійно. Працюємо в штатному режимі.

Не забуваємо, що в разі повітряної тривоги знаходимося в укриттях. Це важливо.

Бережіть себе і своїх рідних –життя кожного українця безцінне.

18 травня в Україні святкують День вишиванки. Свято щороку припадає на третій четвер травня. Зазвичай цього дня українці одягають вишиванки, які є традиційним одягом нашого народу. Так вони вшановують культурні традиції своїх предків. Ще від незапам'ятних часів українці носили вишиванки. Вважається, що вони з'явилися в гардеробі у представників трипільської культури, яка вважається найбільш розвинутою і загадковою. Орнаменти на уламках глиняних виробів часів Трипілля дуже схожі на орнаменти вишиванок.

У скіфських племен також були вишиті сорочки, що підтверджують археологічні знахідки VI століття. На думку істориків вони слугували свого роду оберегом в бою. Своєї розкоші вишивка набула за часів Київської Русі. Священники і знать мали одяг, який був вишитий срібними та золотими нитками. За часів Запорізької Січі невід'ємною частиною одягу козаків також була вишита сорочка.

А ще 18 травня День боротьби за права кримськотатарського народу. Ця дата важлива для всього українського народу, адже киримли протягом багатьох століть були нашими сусідами і також зазнавали утисків під час панування спочатку Російської імперії, а потім і Радянсього Союзу. 2014 року Росія незаконно окупувала Кримський півострів, але весь світ продовжує вважати його частиною України. Подію встановили 12 листопада 2015 року.

Сьогодні ж - День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Важлива дата була встановлена 16 травня 2014 року. Радянська влада роками звинувачувала кримських татар у дезертирстві, хоча не мала доказів тому. Тому, начебто за державну зраду, Йосип Сталін наказав депортувати корінне населення Криму на схід. За радянських часів було депортовано близько 200 тисяч киримли, внаслідок чого загинуло близько 30 тисяч.

Шановні окняни. Тримаємо стрій. З вірою і правдою вперед до перемоги.

Одягайте вишиванки і носіть їх з гордістю за свою країну і її непоборний народ.

Гарним людям спокійного дня.

Слава Україні!