Семінар з роботодавцями

Дата: 13.07.2022 16:22

12 липня у відділі сприяння зайнятості  Подільського  міськрайонного центру зайнятості був проведений розширений семінар – навчання для роботодавців  різних форм: комунальних установ, закладів охорони здоров’я, освіти, фермерських господарств, легкої промисловості та бізнесу.

Ситуація сьогодення, швидкі зміни в законодавчих та нормативно-правових актах в умовах воєнного стану вимагають від нас - державних устав спільними зусиллями сприяти роботодавцям, працівникам та шукачам роботи, щоб здійснення господарської діяльності відбувалося в рамках Закону та без порушення прав чи обов’язків жодної з сторін.

Саме тому на заході були присутні: Людмила ДОБРОВОЛЬСЬКА, головний державний інспектор з питань праці та заробітної плати, Вікторія МИХАЙЛЮК, начальник Подільського відділу нагляду в промисловості, Володимир ПЕРІШКОВ, начальник Окнянської ДПІ, Тетяна МОЙСЕЄВА, головний спеціаліст відділу обслуговування громадян Головного управління ПФУ України в Одеській області та Галина КУШНІР, заступник директора – начальник відділу сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ.

Під час конструктивного діалогу обговорювалися питання: змін в трудовому законодавстві під час війни, зниження рівня незадекларованої праці, про особливості укладення трудових договорів в умовах воєнного стану, розірвання трудового договору з ініціативи працівника та роботодавця, встановлення та обліку робочого терміну, часу відпочинку, роботи в нічний час, оплати праці, оголошення простою та нарахування заробітної плати працівникам під час простою, порядку надання щорічних відпусток та їх тривалості під час воєнного стану та звільнення за ініціативою працівника і роботодавця;  безпеки життя працівників та отримання документів дозвільного характеру при роботах з підвищеною небезпекою; пільг при оподаткуванні та термінах подання звітності і сплати податків; змін в гарантіях пенсійного забезпечення (достроковий вихід на пенсію) та законодавстві про зайнятість населення і поданні звітності про попит на робочу силу 3-ПН.