Вітаємо з Міжнародним днем Дністра!

Дата: 27.05.2022 08:30

Дністер – це поетична та могутня ріка, день якої з 2018 року Україна відзначає спільно із Молдовою у останню неділю травня.

День Дністра – це не просто свято. За ним стоїть велична мета – показати суспільству важливість водних ресурсів, нагадати всім мешканцям басейну про культурну та природну цінність цієї унікальної річки, заохотити людей виявляти турботу та бути відповідальним за природне багатство Дністра.

Дністер є транскордонною річкою, друга за розмірами в Україні та дев’ята в Європі, що належить до важливих водних артерій України, а для Республіки Молдова є головною водною артерією. Водні ресурси Дністра використовувалися ще з часів Київської Русі. Як воднотранспортна магістраль річка здавна слугувала для сполучення Прикарпатських районів з Причорноморськими і це перше чим вона привертала до себе увагу. Водночас Дністер є однією із наймальовничіших річок, красу і велич якої важко описати словами. Саме Дністром утворено унікальне природне явище, що відноситься до Семи чудес України – Дністровський каньйон та саме на Дністрі розташована одна із найбільших гідроакумулюючих станцій у світі – Дністровська ГАЕС. Тож давайте берегти, цінувати, дбати про цю чудову річку, щоб наші нащадки також могли насолоджуватися життям і відпочинком біля Дністра!

Інженер відділу водних об’єктів басейну річок  Причорномор’я                                                Руслан Унтила