Як звучать тривожні сирени «Повітряна тривога» та що робити в разі їх увімкнення

Дата: 07.03.2022 15:51

Якщо лунає довгий сигнал сирени тривалістю ТРИ ХВИЛИНИ, це означає «Повітряна тривога».

Якщо лунає  3 коротких сигнали сирени по 20 секунд, це означає відбій повітряної тривоги.

Що робити, почувши такий сигнал?

• Увімкніть телебачення або радіо.
  • Інформація передається офіційними каналами протягом 5 хвилин після сигналу.
  • Уважно! Зосередьтесь.
  • Прослухавши повідомлення, виконуйте інструкції.
  • Пильнуйте.
  • Залишайте теле- і радіоканали увімкненими — через них може надходити подальша інформація.

Як підготуватися вдома на випадок надзвичайної ситуації?

• Дізнайтеся, де знаходяться найближчі укриття та перевірте стан підвального приміщення.
  • Перевірте наявність аварійного виходу.
  • Зробіть запаси питної та технічної води, продуктів тривалого зберігання.
  • Перевірте в аптечці засоби надання медичної допомоги та подумайте, які ліки можуть знадобитися впродовж тривалого часу.
  • Підготуйте засоби пожежогасіння.
  • Подбайте про альтернативні засоби освітлення приміщення на випадок відключення енергопостачання (ліхтарик, свічки).
  • Підготуйте засоби для приготування їжі в разі відсутності газу та електропостачання.
  • Зберіть найнеобхідніші речі та документи на випадок термінової евакуації або переходу до сховищ.
  • Подбайте про справний стан приватного транспорту та запас пального для вчасної евакуації з небезпечного району.
  • У холодну пору подумайте про альтернативний обігрів оселі на випадок відключення централізованого опалення.