Декларування-2021

Дата: 26.01.2022 13:37

З початку 2022 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2021 року.

Щороку, подавати декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік – конституційний обов'язок громадян (ч. 2 ст. 67 Конституції України).

За вибором платника податків декларація подається за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв'язку.

Граничні строки подання декларації за звітний (податковий) 2021 рік:

- для громадян, які відповідно до норм розділу IV ПКУ зобов'язані подавати декларацію, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, - до 01 травня року, що настає за звітним. Останній день – 30.04.2022;

- для фізичних осіб, які декларують право на податкову знижку – по 31 грудня включно наступного за звітним роком. Останній день – 31.12.2022 року.

Нагадуємо, що обов'язок щодо подання декларації у платників податків виникає:

- при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім'ї першого та другого ступеня споріднення тощо;

- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відносяться, зокрема, операції з інвестиційними активами;

- при отриманні іноземних доходів;

- та в інших випадках передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

Від відповідального ставлення до вимог законодавства і своєчасного виконання конституційного обов'язку громадянами залежить економічний розвиток держави, її фінансова безпека, рівень соціального захисту та бюджети громад