A A A K K K
для людей із порушенням зору
Окнянська громада
Одеська область, Подільський район

Увага ! Злісний карантинний бур`ян амброзія полинолиста

Дата: 31.05.2021 11:40
Кількість переглядів: 360

      Характеристика.                                               

     Амброзія полинолиста – один з небезпечних карантинних бур’янів.

 

      Це однорічна рослина родини складноцвітних. Через свою виняткову шкодочинність, негативний вплив на здоров’я людей амброзія посідає одне з перших місць серед злісних бур’янів.

   

    Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, за зовнішнім видом дуже схожа на коноплі , а за розміром і формою листків нагадує полин гіркий , через що дістала назву полинолиста. Стебла досягають висоти від 40 см до 2,5 м ,а коріння заглиблюється до 4-х м. Амброзія полинолиста розмножується лише насінням , якого на одній рослині може утворитись до 150 тис. насінин. Насіння амброзії зберігає схожість у грунті не менше 10 років. Розповсюджується з насіннєвим матеріалом , водою , вітром, птахами ,тваринами , знаряддям обробітку грунту.

 

Шкодочинність.

 

Рослини амброзії містять гіркі речовини та ефірні масла , при поїданні її коровами , молоко та інші молочні продукти мають неприємний запах та гіркий смак . Силос з домішками амброзії  тварини неохоче поїдають.

 

Квітковий пилок амброзії шкідливий для людини . В місцях її масового поширення серед населення часто спостерігається алергійне захворювання , відоме під назвою"осіння сінна лихоманка".У хворого пухнуть слизові оболонки верхніх дихальних шляхів  і очей ,болить голова, посилюється  виділення мокроти,настає задишка, сльозотеча, погіршується зір, проявляються приступи бронхіальної астми, підвищується температура. Лікування алергії,що викликана пилком амброзії,тривале й важке.

Засмічує амброзія полинолиста  поля , сади , городи , виноградники , узбіччя доріг ,  вулиці ,залізничні насипи , пустирі ,канави , луки , пасовища. Великої шкоди амброзія завдає посівам сільськогосподарських культур, може призвести до повної загибелі врожаю.

Амброзія виносить з ѓрунту  азот , фосфор , а також витрачає воду . Розвиваючи велику надземну вегетативну частину , амброзія здатна витіснити і пригнічувати як культурні рослини  , так і бур`яни .

 

Заходи боротьби .                                                                                                                                             

 

Механічний – знищувати амброзію до її цвітіння – косити 3-4 рази за літо , не  давати утворювати насіння , проводити просапку та культивацію міжрядь полів та присадибних ділянок .

Агротехнічний – дотримання сівозмін та технології вирощування с/г культур,  після збирання врожаю зробити лущення стерні .

 Хімічний – застосування гербіцидів згідно « Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання  в Україні 2020 р.» та «Доповнень…» до нього .

Відповідно до  Законів України «Про захист рослин» , «Про карантин рослин»  та  розпорядження Одеської ОДА від 12.04.2018 № 355/А-2018 «Про затвердження плану заходів з локалізації та ліквідації амброзії полинолистої на території Одеської області на 2018-2022 роки» Головне управління  Держпродспоживслужби в  Одеській області попереджає  керівників об’єктів усіх форм   господарювання , керівників комунальних підприємств, соціальної сфери, навчальних закладів, власників житлових будинків та присадибних ділянок міста і району про необхідність здійснення обстеження підпорядкованих  територій з метою визначення зараження площ та організації боротьби з карантинним об’єктом – амброзією полинолистою  будь-яким доступним методом.

Порушення вимог відносно виконання  заходів щодо локалізації та ліквідації амброзії полинолистої спричиняє за собою накладення штрафів як на посадових осіб, так і на громадян згідно ст. 105 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

                                                  

Михайло ЛЕВИЦЬКИЙ,  державний фітосанітарний інспектор Головного управління  Держпродспоживслужби в Одеській області         


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь