Інформаційна довідка щодо державної підтримки тваринництва у 2021 році
Постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2021 року № 517 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції» (далі –Порядок) визначено напрями державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції на 2021 рік. Порядком передбачено фінансування сільгосптоваровиробникам (юридичним особам та фізичним особам підприємцям), що утримують сільськогосподарських тварин:
- п. 8 на часткове відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів здійснюється на безповоротній основі суб’єктам господарювання за закуплені ними телиці, нетелі, корови молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності, свинки та кнурці, вівцематки, барани, ярки, козематки, цапи, кізочки, цапки, бджолині пакети, бджолині матки, сперму бугаїв і кнурів та ембріони великої рогатої худоби в період з 1 жовтня попереднього року до 30 вересня поточного року в розмірі до 80 відсотків вартості (без податку на додану вартість);
- п. 12 на дотацію за утримання кіз та овець надається на безповоротній основі суб’єктам господарювання, які є власниками кіз та овець, за кожну наявну станом на 1 січня поточного року ідентифіковану та зареєстровану в установленому порядку кізочку, козематку, ярку, вівцематку в розмірі 1000 гривень за одну голову;
- п. 13 на дотацію за приріст корів надається на безповоротній основі суб’єктам господарювання, які є юридичними особами і власниками корів, за кожну наявну прирощену корову власного відтворення, на яку збільшено основне стадо станом на 1 липня поточного року порівняно з наявним поголів’ям корів станом на 1 січня поточного року, в розмірі 30 000 гривень за одну голову.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.2021 року № 384 затверджено «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки розвитку фермерських господарств» (далі – Порядок). Пунктом 10 Порядку передбачена спеціальна бюджетна дотація за утримання корів усіх напрямів продуктивності на безповоротній основі фермерським господарствам, у власності яких перебуває від п?яти корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства, за кожну наявну на 1 липня поточного року корову в розмірі 5000 гривень, але не більше 250000 гривень (далі — дотація за утримання корів).
Дотація за утримання корів надається одержувачам, які не отримували протягом поточного бюджетного періоду дотацію за приріст поголів’я корів відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 107 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 22, ст. 729; 2020 р., № 43, ст. 1395).
Для отримання дотації за утримання корів одержувачі подають до структурних підрозділів облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, заявку із зазначенням кількості корів усіх напрямів продуктивності (станом на 1 липня поточного року) та такі документи:
довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;
копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копію договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, що створені без набуття статусу юридичної особи відповідно до статті 81 Закону України “Про фермерське господарство”), дійсну на дату подання заявки;
копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік, а фермерські господарства, які зареєстровані в поточному році, — копію фінансового звіту або податкову декларацію платника податку за останній звітний період.
Подаються оригінали або належним чином засвідчені копії документів в електронній або паперовій формі.
Граничний строк подання документів для отримання дотації за утримання корів — 31 серпня поточного року.
Документи, подані не в повному обсязі, повертаються одержувачу в триденний строк із зазначенням причини повернення.
Заявки, що надійшли після закінчення строку їх подання, не розглядаються.
За зверненням структурних підрозділів облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, Адміністратор Єдиного державного реєстру тварин у п’ятиденний строк подає інформацію за кожним одержувачем про кількість ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку поголів’я корів усіх напрямів продуктивності станом на 1 липня поточного року.
Структурні підрозділи облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, перевіряють подані заявки та документи на відповідність вимогам цього Порядку, визначають обсяг дотації за утримання корів за кожним одержувачем та протягом десяти днів, але не пізніше 15 вересня, подають до Мінекономіки зведену відомість про нарахування сум дотації за утримання корів.
Форму відомості затверджує Мінекономіки.
Мінекономіки:
протягом п’яти робочих днів формує перелік одержувачів дотації за утримання корів і надсилає його ДПС та Укрдержфонду з метою проведення перевірки наявності обставин, зазначених в абзаці п’ятому пункту 4 цього Порядку;
виключає на підставі інформації від ДПС та Укрдержфонду, наданої протягом п’яти календарних днів, з переліку одержувачів дотації за утримання корів одержувачів, щодо яких виявлено обставини, зазначені в абзаці п’ятому пункту 4 цього Порядку;
затверджує до 10 жовтня розподіл бюджетних коштів між структурними підрозділами облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, в розрізі кожного фермерського господарства пропорційно нарахованим сумам дотації за утримання корів у межах обсягу відкритих бюджетних асигнувань;
інформує структурні підрозділи облдержадміністрації, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, про прийняте рішення та спрямовує їм бюджетні кошти.
На підставі наказу Мінекономіки про розподіл бюджетних коштів структурні підрозділи облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, здійснюють через банки розподіл бюджетних коштів між фермерськими господарствами, яким нарахована дотація за утримання корів, пропорційно нарахованим сумам та подають його органам Казначейства разом із платіжними дорученнями та/або переліком фермерських господарств, що містять інформацію, необхідну для перерахування коштів на рахунки, відкриті в банках.
Структурні підрозділи облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, надсилають щороку до 20 січня наступного бюджетного періоду до Мінекономіки узагальнену інформацію про дотації за утримання корів усіх напрямів продуктивності.
У разі зацікавленості, просимо звертатися до відділу економіки, агропромислового комплексу та інвестицій Окнянської селищної ради, який знаходиться за адресою: смт. Окни, вул. Комарова, 2