Без води неможливе життя
Всесвітній день води бере свій початок від Конференції з довкілля та розвитку, що мала місце у 1992 році в Ріо-де-Жанейро. Основною причиною святкування цього дня є швидке зменшення запасів питної води. Генеральна асамблея ООН оголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Метою проведення цього Дня є підвищення рівня обізнаності про значення і важливість води для продовження життя на Землі, а також про те, як раціональне використання водних ресурсів сприяє підвищенню рівня економіки і соціального добробуту.
З 1993 року офіційно на всій планеті стали святкувати Всесвітній день води. У 2021 році він буде проходити під гаслом «Цінність води для кожного з нас». У цей день у всіх країнах світу акцентується увага на дбайливому ставленні до водних ресурсів, адже більше мільярда людей на планеті використовують неякісну воду.
Більшість українців споживають воду з поверхневих водних джерел - річок, водосховищ, зокрема з Дніпра забезпечується водою близько 2/3 населення України.
Основними джерелами забруднення поверхневих водних об’єктів є стічні води. Вода з річки очищується до питної та транспортується до будинків і підприємств, а потім каналізаційні стоки після очистки повертаються знову до річок. Водоканали контролюють якість та склад води на кожному етапі циклу. Застарілість обладнання, щорічне збільшення концентрації забруднюючих речовин спричиняють повернення до річок недостатньо очищених вод. Використання неякісної води впливає як на здоров’я окремих мешканців, так і погіршує екологічний стан цілих регіонів.
З метою привернення уваги мешканців України до проблем, пов’язаних із забрудненням водних ресурсів, виховання екологічно свідомого мислення українців Державне агентство водних ресурсів України звертається до громадян з проханням шанобливого ставлення до води. Зокрема, вжиття заходів щодо її економного використання, користування у побуті безфосфатними миючими засобами.
Провідний інженер відділу
водних ресурсів басейну Унтила Р.В.