Бджолярам та аграріям!
Рішенням виконавчого комітету від 26.02.2021 №22/3 створено комісію з питань бджільництва, попередження та фіксації фактів масового отруєння бджіл на території Окнянської селищної ради.
Юридичні та фізичні особи, які застосовують хімічні засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, згідно Закону України «Про бджільництво», зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки, через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичного препарату. Порушення законодавства аграріями в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.
Згідно порядку проведення заходів щодо зменшення випадків отруєння бджіл під час проведення обробки сільськогосподарських угідь пестицидами та для отримання дотацій за бджолосім’ї бджолярі повинні:
• отримати ветеринарно-санітарний паспорт на пасіку у ветеринарній лабораторії;
• поставити пасіку на облік у старостинському окрузі, за місцем постійного розташування пасіки, а у випадку кочівлі – у старостинському окрузі, на територію якої прибули на кочівлю;
• зареєструвати в реєстрі потужностей, як оператор ринку, якщо пасічник використовує мед і продукцію бджільництва для реалізації;
• необхідно своєчасно інформувати селищну раду та старостинські округи і сусідні господарства про місця перебування власних пасік ( розташування пасік на місцевості виконується відповідно до інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл,затвердженої Наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 30.01.2001 №9);
• при отриманні повідомлення від організації про проведення обробки сільськогосподарських культур, пасічник повинен вивезти пасіку в безпечне місце, або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженням при застосуванні пестицидів.
Тому, в разі, якщо пасіка постраждала і сталося отруєння бджіл, потрібно запропонувати сільгоспвиробнику на місці відшкодувати завдані збитки добровільно. Якщо ж він не погодиться, то пасічник звертається до комісії з питань бджільництва, попередження та фіксації фактів масового отруєння бджіл щодо актів обстеження про втрату бджіл та зразки рослин.
Спори, що виникають у галузі бджільництва, вирішуються судом у встановленому законодавством порядку.
На території селищної ради запропонувала надання послуг юридична компанія «Legal Partner».
Для кращої координації діяльності, пов’язаної із бджільництвом, узгодження спільних дій щодо застосування пестицидів та агрохімікатів комісія з питань бджільництва, попередження та фіксації фактів масового отруєння бджіл просить уважно слідкувати за повідомленнями на офіційному сайті Окнянської селищної ради http://oknyanska.gromada.org.ua/, на офіційній сторінці у соціальній мережі Фейсбук
https://www.facebook.com/474975329357352
та повідомленнями на сторінках районної газети!
За більш детальною інформацією просимо звертатись до відділу економіки, агропромислового комплексу та інвестицій Окнянської селищної ради, за адресою: смт Окни, вул.Комарова,2.
Валентина Унтила - секретар комісії з питань бджільництва, попередження та фіксації фактів масового отруєння бджіл на території Окнянської селищної ради.