Всесвітній День боротьби з торгівлею людьми
У 2013 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію А/RES/68/192, проголосивши 30 липня Всесвітнім днем боротьби з торгівлею людьми.
Щорічно в цей день у багатьох країнах світу проводяться інформаційно-просвітницькі акції для підвищення рівня поінформованості громадян щодо проблеми торгівлі людьми, привернення уваги до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які постраждали від цього злочину, а також заохочення людей активно допомагати розкривати злочини торгівлі людьми, виявляти та допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.
Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть стати чоловіки, жінки і діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. Нині у світі понад 21 мільйон людей є жертвами примусової праці. Чоловіки, жінки і діти потрапляють до рук торговців людьми, як у власних країнах, так і за кордоном. При цьому страждають усі країни – і країна походження, транзиту, і країна призначення.
Не варто вважати, що жертвами сучасних работорговців стають люди з низьким освітнім рівнем – як свідчить статистика, потрапити в рабство може будь-хто, зокрема, серед постраждалих чимало людей з технічною та, навіть, вищою освітою.
Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах. Стаття 149 Кримінального Кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.
В рамках відповідних заходів 30 липня 2019 року працівниками відділу освіти, молоді та спорту, культури та туризму Окнянської селищної ради було проведено роз’яснювальну роботу щодо попередження ризиків, пов’язаних з торгівлею людьми з мешканцями смт Окни та гостями селища, а також вуличну акцію «Не стань жертвою торгівлі людьми», під час якої розповсюджено інформаційно-просвітницькі матеріали